Kontakt | | | |

Bądźcie odpowiedzialni za ład społeczny i moralny, ład myśli i uczuć, odpowiedzialni za przyjęte na siebie obowiązki, za miejsce, jakie zajmujecie w ojczyźnie, w narodzie, w państwie, w życiu zawodowym. Tą drogą idzie się do wielkości.
Stefan Kardynał Wyszyński, Prymas Polski

Zaproszenie na Adwentowe Dni Skupienia

Szanowni Państwo!

Drodzy Przyjaciele, Członkowie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”!

4 grudnia br. zapraszamy do wzięcia udziału w XIV Ogólnopolskich Adwentowych Dniach Skupienia Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Krakowie – Łagiewnikach pt.: BĄDŹMY ŚWIĘCI NA WZÓR PRYMASA TYSIĄCLECIA.

Wygłosi je o. prof. ZDZISŁAW KIJAS OFMConv, (ur. 1960) – franciszkanin konwentualny, profesor nauk teologicznych. Wykładowca akademicki na Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II oraz dziekan Papieskiego Wydziału Teologicznego św. Bonawentury Seraficum w Rzymie. Autor wielu książek i uczestnik konferencji naukowych w wielu częściach świata. W latach 2010-2020 relator Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Tę rolę pełnił także w procesie beatyfikacyjnym Prymasa. W najbliższych dniach obejmie funkcję postulatora generalnego zakonu franciszkanów.

Ze względu na sytuację epidemiczną rekolekcje odbędą się poprzez transmisję internetową. O. Zdzisław prosił, by przekazać Państwu prośbę o przysłanie po rekolekcjach Państwa refleksji, pytań. Ojciec zawsze bardzo ceni sobie rozmowy z uczestnikami rekolekcji. W tym roku nie ma możliwości spotkania, jednak zachęcamy w jego imieniu, by kontaktować się za pośrednictwem Internetu.

W celu uzyskania dostępu do transmisji internetowej, należy zgłosić swój udział do 3.12.2020 r. pod adresem email: malopolski@civitaschristiana.pl

Tutaj również można będzie wysłać refleksje i pytania do ojca rekolekcjonisty.

Program rekolekcji:

11.00 I nauka

12.00 II nauka

13.00 III nauka

15.00 Godzina Miłosierdzia (Bazylika)

15.20 Msza św. (Bazylika)