Kontakt | | | |

Bądźcie odpowiedzialni za ład społeczny i moralny, ład myśli i uczuć, odpowiedzialni za przyjęte na siebie obowiązki, za miejsce, jakie zajmujecie w ojczyźnie, w narodzie, w państwie, w życiu zawodowym. Tą drogą idzie się do wielkości.
Stefan Kardynał Wyszyński, Prymas Polski

Spotkanie „O Michale Lengowskim” w Olsztynie

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział w Olsztynie zaprasza na spotkanie pt. Życie i twórczość Michała Lengowskiego.

Michał Lengowski – warmiński poeta, satyryk, patriota, działacz społeczny – jest patronem Nagrody Regionalnej przyznawanej przez Katolickie Stowarzyszenie  „Civitas Christiana”.

Temat przedstawi Mateusz Rutynowski, przewodniczący Zarządu Oddziału.

Spotkanie odbędzie się 24 października br. o godzinie 17.00 w siedzibie Oddziału, ul. Prosta 5/6 w Olsztynie.

Serdecznie zapraszamy!

 Jednocześnie pragnę poinformować, iż tegoroczna gala wręczenie Nagrody Regionalnej im. Michała Lengowskiego odbędzie się 28 października br. Uroczystość rozpocznie Msza święta o godzinie 10.00 w bazylice konkatedralnej pw. św. Jakuba w Olsztynie, o godzinie 11.30 rozpocznie się uroczysta gala w Salach Kopernikowskich Muzeum Warmii i Mazur – Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie. Laureatami Nagrody w 2018 roku są: Władysław Kałudziński oraz Siostry Albertynki Posługujące Ubogim z Domu Zakonnego w Olsztynie. Zapraszam również na to wydarzenie.

Mateusz Rutynowski, w artykule wykorzystano zdjęcia autorstwa użytkownika Mazaki.
(© Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:KOS_Collage_Olsztyn.jpg , Mazaki, licencja: [CC-BY-SA 4.0 Deed] (link do: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.pl)