Kontakt | | | |

Bądźcie odpowiedzialni za ład społeczny i moralny, ład myśli i uczuć, odpowiedzialni za przyjęte na siebie obowiązki, za miejsce, jakie zajmujecie w ojczyźnie, w narodzie, w państwie, w życiu zawodowym. Tą drogą idzie się do wielkości.
Stefan Kardynał Wyszyński, Prymas Polski

Protest przeciw obrażaniu uczuć religijnych Polaków

Protest
Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”
przeciw obrażaniu uczuć religijnych Polaków

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” wyraża stanowczy protest wobec prowokacji, jakiej dopuścili się polscy pseudotwórcy i Nhl ich mecenasi na wystawie „Irreligia” cheap jerseys w Brukseli i pokazie mody w Londynie. Bezczeszczenie wizerunków Chrystusa i Matki Bożej Jasnogórskiej, stanowiących dla naszego Narodu największe świętości, rodzi nie tylko żal, ale Pharmaprodukte i oburzenie. Tego rodzaju Govinda forma obrażania uczuć religijnych milionów Polaków jest nie tylko niegodziwością moralną, ale cheap jerseys China postępowaniem ściganym przez prawo. Domagamy się stanowczej reakcji ze strony odpowiednich władz państwowych, które są zobowiązane strzec elementarnych praw ludzi wierzących w naszej Ojczyźnie.
Pragniemy jednocześnie wyrazić naszą głęboką solidarność z ojcami paulinami, kusto-szami Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej, których ta prowokacja dotknęła w sposób szczególny. Szarganie świętych symboli, które wyrażają nie tylko naszą religijną, ale także narodową tożsamość, musi być przedmiotem naszego wspólnego zatroskania. Łączymy się z nimi w modlitwie o poszanowanie Luncheon tradycji, z której wyrasta nasz naród i cała jego kultura.

Przewodniczący Zarządu Głównego
Katolickiego Stowarzyszenia
„Civitas Christiana”

Ziemowit Gawski

Warszawa, wholesale jerseys China 9 listopada 2001 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *