Kontakt | | | |

Bądźcie odpowiedzialni za ład społeczny i moralny, ład myśli i uczuć, odpowiedzialni za przyjęte na siebie obowiązki, za miejsce, jakie zajmujecie w ojczyźnie, w narodzie, w państwie, w życiu zawodowym. Tą drogą idzie się do wielkości.
Stefan Kardynał Wyszyński, Prymas Polski

IV Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Myśli i rozważania Stefana kardynała Wyszyńskiego w obiektywie młodego pokolenia” rozstrzygnięty!

13 czerwca w Byczynie w sali ratuszowej odbyło się wręczenie nagród IV Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego pt. „Myśli i rozważania Stefana kardynała Wyszyńskiego w obiektywie młodego pokolenia”. Hasło tegorocznej edycji brzmiało: „Wy jesteście pokoleniem przyszłości”.

Konkurs organizowany jest przez oddział w Opolu i Byczynie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Z roku na rok coraz więcej uczniów bierze udział w tej cennej inicjatywie, która ma 2 cele: popularyzację wśród młodych postaci kard. Wyszyńskiego oraz promocję szkoły. Nauczanie wielkiego Polaka jest bowiem wciąż aktualne. Prymas wiele miejsca w swych przemyśleniach i nauczaniu poświęcił młodym – wskazywał na ich wielowymiarowe wychowanie ze szczególnym uwzględnieniem aspektu duchowego i religijnego.

Nagrody przyznawane są w 2 kategoriach: młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna. Uczniowie wykonują zdjęcia do wybranych cytatów z nauczania Prymasa. Fotografie reprezentują bardzo wysoki poziom. Dotyczą głównie wiary, patriotyzmu, rodziny oraz służby Ojczyźnie.

Zwyciężczynią w kategorii młodzież gimnazjalna została Kinga Wróbel z Gimnazjum nr 13 w Płocku, natomiast w kategorii młodzież ponadgimnazjalna – Justyna Zalejska z Zespołu Szkół Licealno-Technicznych w Kluczborku.

Na wręczeniu nagród obecna była dyrektor Oddziału Okręgowego w Opolu Alina Kostęska, przewodnicząca oddziału w Byczynie Grażyna Mączka oraz burmistrz miasta Robert Świerczek. Wszyscy dziękowali uczniom za zainteresowanie konkursem oraz wyrazili podziw wobec pomysłowości młodych ludzi. Wskazali, że zamiast spędzać czas przed komputerem czy z komórką w ręku, starają się robić coś wartościowego.

Patronat honorowy nad konkursem objął Instytut Prymasowski w Warszawie. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wyróżnionym i zapraszamy do udziału w 5. edycji już za rok!

Alicja Berger-Zięba